Kategoria: NOWE

Dzień Dziecka – Dniem Sportu

Dzień Dziecka – Dniem Sportu

Dzień Dziecka świętujemy brakiem lekcji i rozgrywkami sportowymi. W tym roku toczyły się rozgrywki zespołowe w celu wyłonienia najbardziej sprawnej klasy. Miała miejsce gra w zbijaka, piłka nożna, siatkówka, skok w dal, skakanie przez linę, unihokej. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Natomiast klasy najmłodsze prezentowały swoje różnorodne zdolności w konkursie „Mam talent”. Poznawały tajemnice laboratorium chemicznego i papieroplastyki. Miały też czas na gry i zabawy. Było mnóstwo ruchu, zabawy, emocji i czekoladowa niespodzianka od Rady Rodziców.

Festiwal Robotyki

Festiwal Robotyki

Grupa uczniów zainteresowanych programowaniem robotów brała udział w Festiwalu Robotyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej. W ramach festiwalu miały miejsce prezentacje uczestników, w których przedstawiali ulubionego robota WeDo lub WeDo 2.0 wykonanego przez siebie. Były też 2 bloki warsztatowe, podczas których uczniowie – wraz z nauczycielem – zbudowali i zaprogramowali roboty. Festiwal był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i pokazania swoich osiągnięć w dziedzinie robotyki.

20180614_111744 20180614_111754 20180614_112142 20180614_132717

Biblioteka Szkolna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym: „Portret Książki”

Biblioteka Szkolna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym: „Portret Książki”

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań w kierunku literatury dziecięcej i młodzieżowej, pobudzenie kreatywności i umiejętności twórczego przekazania obrazu jako formy wypowiedzi.

Do konkursu należy zgłosić zestaw fotografii w formacie jpg. i dowolnej rozdzielczości, który przedstawia wybraną książkę.  Zestaw fotografii powinien zawierać min. 5  i max. 10 zdjęć obrazujących treść książki poprzez tło, sceny, kostiumy dobrane przez uczniów dla zilustrowania wybranego tematu. Jedno zdjęcie powinno przedstawiać wszystkich uczestników sesji zdjęciowej łącznie z uczniami odpowiedzialnymi za dekorację, rekwizyty oraz wybraną książkę.

Jury będzie oceniać kreatywność w przedstawieniu obrazowym książki, która zainspirowała do wykonania zestawu zdjęć.

  1. W konkursie może wziąć udział zespół reprezentujący klasę, ilość uczestników w zespole ustalają uczniowie danej klasy.
  2. Wykonane zestawy zdjęć należy w nieprzekraczalnym terminie 10.05 2018 do godz.13.00 dostarczyć na dowolnym nośniku do biblioteki szkolnej.
  3. Uczestnicy dostarczą do biblioteki szkolnej zgody na udział w konkursie, publikację zdjęć i wyników konkursu najpóźniej do 10.05.2018 r.
  4. Z nadesłanych pocztą elektroniczną i dostarczonych na nośnikach zestawów Jury wybierze laureatów I, II, III miejsc, Jury zastrzega sobie możliwość przyznania wyróżnień.
  5. Laureaci otrzymają dyplomy honorowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za uczestnictwo.
  6. Prace uczestników będą w formie wydruku zaprezentowane na Wystawie Pokonkursowej w Bibliotece Szkolnej a także w innych przewidzianych przez organizatora formach.

Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia i wspaniałych pomysłów w realizacji sesji zdjęciowej.

Nauczyciel-Bibliotekarz Marzena Stefaniak

Wystawa „Bezpieczeństwo w Internecie“

Wystawa „Bezpieczeństwo w Internecie“

Z okazji Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie pod opieką nauczycieli informatyki przygotowali specjalną wystawę. Złożyły się na nią piękne plakaty wykonane indywidualnie lub w grupach przez wszystkie klasy. Zawierały one cenne wskazówki jak się poruszać w Internecie, a czego unikać. Z pewnością dzięki tej wystawie nasi uczniowie będą wiedzieli jak sprawić, by Internet nie był zagrożeniem, lecz oknem na świat.

Screen Shot 04-09-18 at 06.04 PM 001

Święto Liczby Pi

Święto Liczby Pi

Święto Pi
W dniu 14 marca 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. W zwiazku z tym odbył się Multimedialny Konkurs Matematyczny dla wszystkich klas. Wybrani uczniowie odpowiadali na pytania klikając w wybraną odpowiedź. W ten sposób od razu wszyscy dowiadywali, czy jest ona poprawna i kto prowadzi. Potrzebna była nie tylko wiedza, ale też refleks i szybkie myślenie. Publiczność złożona z uczniów i nauczycieli również starała się rozwiązywać zadania i dopingowała  przedstawicieli swoich klas. Całość prowadził p. Andrzej Kowalczyk, który urozmaicał czas historycznymi ciekawostkami.Wśród najmłodszych I miejsce zajął Patryk Czech z klasy II. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Mateusz Wandzel z Va. Z najstarszych uczniów najlepszy okazał się Szymon Wisła z klasy II gimnazjum. Wszystkim bardzo podobał się sposób zorganizowania tego matematycznego święta przez p. Monikę Jakubiec.

Święto Pi 2

Akademia wielkanocna

Akademia wielkanocna

Tematyka akademii nawiązywała do Wielkanocy, czyli najważniejszego chrześcijańskiego święta. Pojawiły się biblijne postacie, modlitwa, Droga Krzyżowa. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ukazujące słabość człowieka i jego przywiązanie do grzechu. W sposób symboliczny ukazywały to sceny, w których jedna z bohaterek nie mogła uwolnić się od krzesła. Mimo pomocy ludzi z różnych grup społecznych i różnorodnych technik to się nie udało. Dopiero miłość Boga, który potrafi kochać bezwarunkowo mogła tego dokonać. Barwnym elementem całości były przepiękne kolorowe palmy wykonane przez uczniów klasy 3 pod opieką pani z biblioteki.

IMAG0309

IMAG0308

Konkursy

Konkursy

Dnia 9 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Od 1 do ∞… czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań.” Zwyciężczynią w kategorii klas I-III okazała się uczennica naszej szkoły – Julia Wojciuch z klasy 3a. Laureatka wraz z p. Moniką Jakubiec oraz p. Aleksandrą Wieczorek odebrała nagrodę książkową w Bielskim Oddziale Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

DSC_0510

Miło nam również poinformować, że na liście  laureatów XIX Gminnego Przeglądu Artystycznej Twórczości Szkolnej Buczkowice 2018 pojawili się uczniowie naszej szkoły: Maria Wandzel z piosenką „Powiedz”- wyróżnienie, Sara Stec z piosenką „Moje jedyne marzenie” – 3 miejsce, Paulina Czubińska z piosenką „Idealnie”- 3 miejsce, „Chórek z Godziszki” z piosenką „Biegnij przed siebie”- wyróżnienie, Zespół Taneczny „Balerinki” – 3 miejsce, Wojciech Konieczny za grę na instrumencie – 2 miejsce.

DSC_0299

DSC_0293-1

DSC_0297

DSC_0284

DSC_0161

DSC_0066

Eco Fashion, czyli pokaz mody recyklingowej na zajęciach języka angielskiego

Eco Fashion, czyli pokaz mody recyklingowej na zajęciach języka angielskiego

Nauka często kojarzy się uczniom z nudą i koniecznością spędzania czasu nad książkami. Mamy dowód na to, że może być inaczej. W klasach piątych w ramach zajęć koła języka angielskiego, prowadzonych przez p. Beatę Bury, uczniowie zorganizowali pokaz mody recyklingowej. Modelami byli piątoklasiści, którzy prezentowali swoje stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Był to: papier, folia, gazety, nakrętki i butelki. Uczniowie zaskoczyli swoją kreatywnością i pomysłowością. Udowodnili, że można zrobić coś z niczego. Była to doskonała okazja do połączenia świata mody z ekologią, dużą dawką humoru oraz możliwością doskonalenia umiejętności językowych.

dav

dav

dav

dav

Mali bohaterowie

Mali bohaterowie

Życie przynosi rózne niespodzianki, a od nas zależy jak się zachowamy w nieprzewidzianych okolicznościach. Taka niezwykła historia przydarzyła się dwóm uczniom klasy 6b. Dawid Krupa i Stanisław Gasidło planowali sobie małą wycieczkę, ale nagle zauważyli leżącego nieprzytomnego mężczyznę. Poprosili o pomoc kierowcę przejeżdżającego samochodu, ale ten bardzo się spieszył i odjechał. Wtedy postanowili, że sami muszą sobie jakoś poradzić. Sprawdzili czy leżący oddycha i ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Potem pojawiła się zaciekawiona zamieszaniem pani z pobliskiego domu. Razem postanowili zadzwonić na telefon alarmowy 112. Gdy pani wzywała pomoc, chłopcy pobiegli po koc termiczny do domu Dawida. Szybko wrócili i okryli mężczyznę, by nie marzł. Kiedy przybyło pogotowie, ratownicy podziękowali chłopcom i pochwalili ich. O całym wydarzeniu dowiedział się Zarząd oraz członkowie OSP w Godziszce, którzy podjeli decyzję o nagrodzeniu druha Dawida oraz druha Stanisława. Chłopcy otrzymali odznaki i dyplomy. Napis na nich brzmi następująco: „Podziękowanie za przejaw wspaniałej postawy polegającej na udzieleniu pierwszej pomocy osobie, która znalazła się w sytuacji zagrożenia zdrowia.” Chłopcom gratulujemy, to wspaniały przykład dla wszystkich.

20180313_121119

20180313_121101

20180313_121048

Słoikowy las

Słoikowy las

20180323_100632

20180323_100550

Nadeszła wiosna, więc wszyscy rozglądają się za zielenią. Pani Aleksandra Hamerlak znalazła na to ciekawy sposób. Klasy piąte na lekcji przyrody wykonywały prace praktyczne „Las w słoiku”. Celem zajęć było samodzielne stworzenie przez uczniów mini ekosystemu leśnego zamkniętego w niewielkiej szklanej przestrzeni. Uczniowie poradzili sobie z  tym zadaniem bardzo dobrze. W praktyce okazało się, że stworzenie tak niezwykłej żywej ozdoby wcale nie jest trudne. Żywe zielone rośliny zamknięte w przezroczystym słoiku wyglądają niezwykle efektownie. W dodatku są o wiele mniej wymagające niż większość roślin domowych. Każdy uczeń z radością zabrał swoją pracę do domu i obiecał opiekę nad nią.

20180323_112446

20180323_103659

20180323_101647