Miesiąc: Styczeń 2018

Wycieczka szkolna – dane do przelewów

Wycieczka szkolna – dane do przelewów

Dane do przelewów dla rodziców uczniów klas III-VII SP i klas II-III gimnazjalnych, którzy chcą w ten sposób zapłacić wyjazd na szkolną wycieczkę.

 

Biuro Podróży PIONIER s.c.
Lucjana Kliś i Waldemar Kliś

 

ING Bank Śląski
konto numer: 44 1050 1070 1000 0092 2181 6771

 

w treści:
nazwa szkoły,
imię i nazwisko ucznia,
która klasa,
jaka wycieczka

 

KOSZT I TERMIN WYCIECZEK 
Kraków (klasy III): koszt 131 zł, termin 21.05.2018
Szlakiem Orlich Gniazd (klasy IV): koszt 220 zł, termin 10-11.05.2018
Kraków 2 dni (klasy V i VI) koszt 265 zł, termin 24-25.05.2018
Trójmiasto (klasa VII i klasy gimnazjalne) koszt 575 zł, termin 16-18.05.2018
Tydzień Patrona Szkoły

Tydzień Patrona Szkoły

Tydzień Patrona Szkoły jest zawsze bardzo oczekiwany przez uczniów ze względu na pełen atrakcji i wydarzeń czas. Tak było i w tym roku. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Tydzień uprzejmości i dobrych manier, czyli wspólnie z Janem Brzechwą uczymy się kultury”.

W poniedziałek odbył się apel, na którym samorząd z wdziękiem i bardzo kulturalnie, czyli zgodnie z założeniami tego tygodnia, przedstawił przygotowany przez nauczycieli program. Zostały ogłoszone liczne konkursy, indywidualne i klasowe. Następnie miało miejsce ślubowanie klas pierwszych, w którym uczestniczyli także rodzice. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany pod opieką swoich wychowawców, pani Mirosławy Dudys i pani Bożeny Janik-Marekwicy. Były piosenki i wiersze o jesieni, o szkole, a przede wszystkim zabawne inscenizacje wierszy patrona naszej szkoły – Jana Brzechwy. Potem nastąpiła ceremonia ślubowania, z uroczystym odśpiewaniem hymnu i pasowaniem pierwszaków na uczniów dokonanym przez panią dyrektor Żaklinę Stworę.

Wtorek był dniem życzliwości i pozdrowień. Uczniowie wspólnie tworzyli Drzewko Życzliwości, przypinając na nim listki z miłymi słowami dla innych. Zapełniała się też skrzynka z życzeniami i pozdrowieniami. Miały również miejsce wybory najsympatyczniejszego ucznia, uczennicy i nauczyciela. I oczywiście konkurs dotyczący Jana Brzechwy. Tego dnia można było dostać oczopląsu, ponieważ wszyscy się przebierali w kratkę, paski lub kropki albo wszystko naraz.

Środa upłynęła pod znakiem konkursów. Wszystkie klasy malowały plakaty promujące kulturalne zachowanie. Chętni tworzyli rymowanki pod hasłem „Kultura i szacunek tworzą dobry wizerunek”. Klasy młodsze przygotowywały piosenki, a starsze scenki związane z magicznymi słowami: proszę, przepraszam, dziękuję. A do tego każdy miał na szyi krawat taty lub apaszkę mamy.

Czwartek był najlepszy, bo nie było lekcji. Za to wszyscy byli bardzo zajęci występami. Klasy młodsze magicznie i wielobarwnie przebrane śpiewały piosenki o tym jak pięknie jest, gdy zwracamy się do siebie uprzejmie. Klasy starsze prezentowały scenki, w których uczyły jakie zachowania są właściwe w szkole, w domu i na ulicy. A najstarsi musieli sobie poradzić z eleganckim nakryciem stołu do posiłku dla dwóch osób. Wszystko przeplatały inscenizacje wierszy Jana Brzechwy. Szkolny Teatrzyk „Precedens” przedstawił uwspółcześnioną i zabawną „Bajkę o królewnie Śmieszce”. Odbyło się także rozstrzygnięcie wszystkich konkursów i wręczenie nagród przez panią dyrektor. Najsympatyczniejszym nauczycielem został pan Andrzej Kowalczyk. Na zakończenie uczniowie zobaczyli niespodziankę. Był to film pt. „Operacja Aurora borealis”– koprodukcja nauczycielsko-uczniowska. Zagrali w nim prawie wszyscy nauczyciele, a film stworzyli: Dominik Nikiel, Sebastian Kaczmarczyk i Sabina Janica-Wojaczek. Pełni wrażeń uczniowie udali się do domu, by po południu przybyć do szkoły jeszcze raz na dyskotekę andrzejkową.

TPSz2

TPSz3

TPSz

To był niezwykle emocjonujący i kulturalny tydzień. Pozostaną po nim słowa, obrazy, nagrody i przekonanie, że możemy być dla siebie uprzejmi. Wystarczy trochę chcieć i się postarać.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W naszej szkole bardzo dbamy o wychowanie patriotyczne. Dlatego dnia 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo odśpiewali hymn Polski. Potem klasa 6b opowiadała o drodze naszego narodu do niepodległości. Uczniowie recytowali piękne, patriotyczne wiersze, na przykład Seweryna Goszczyńskiego pt. „Przy sadzeniu róż”. Według poety powstańcza walka o wolność, choć przegrana, była sadzeniem wolności, która w sprzyjających okolicznościach wyrośnie jak piękny kwiat. Po wielu latach tak się rzeczywiście stało. Z kolei delegacja uczniów zapaliła znicze w znajdującym się przy szkole miejscu upamiętniającym bohaterów narodowych. W drugiej części odbył się konkurs „Jaka to melodia”. Wybrani uczniowie odgadywali pieśni patriotyczne po jednej lub kilku nutach. Zwyciężył Sebastian Kaczmarczyk. Następnie uczniowie startowali w konkursie o Józefie Piłsudskim. Wygrał Marcin Marekwica. Zwycięzcom gratulujemy.

11 listopada

Konkursy przedmiotowe

Konkursy przedmiotowe

Listopad to miesiąc pierwszych etapów konkursów przedmiotowych ze wszystkich przedmiotów. Nasi uczniowie brali udział w wielu, ale tylko nielicznym udało się zakwalifikować dalej. Oto oni: Dominik Nikiel –język niemiecki z klasy 3 gimnazjum, a ze szkoły podstawowej– Jakub Janica z klasy 6b. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Natomiast w innym konkursie historycznym, o żołnierzach wyklętych, sukces odnieśli czterej uczniowie z klasy 7: Dawid Jakubiec, Mateusz Gilowski, Mikołaj Piela, Krystian Pietraszko. Gratulacje!