Miesiąc: Luty 2018

Warsztaty szydełkowania

Warsztaty szydełkowania

W naszej szkole odbywają się warsztaty szydełkowania. Prowadzi je pani Klaudia Wygaś. Chętne dzieci uczą się podstawowych splotów na szydełku. Aby w nich uczestniczyć, wystarczy trochę włóczki, szydełko i ochota do tworzenia. Ostatnio uczestnicy zajęć wykonywali z okazji Walentynek neonowe serduszka –breloczki. Wszystkich chętnych do szydełkowej przygody zapraszamy na zajęcia.

IMG_3279
IMG_3273
IMG_3280
IMG_3281
IMG_3275
IMG_3276
IMG_3277
IMG_3278
IMG_3274
Walentynki

Walentynki

Dnia 14 lutego tradycyjnie obchodziliśmy Walentynki. Od rana uczniowie wrzucali specjalnie przygotowane kartki do skrzynki walentynkowej. Na lekcji wychowawczej zostały one rozniesione do szczęśliwców, którym ktoś je wysłał. Były to ozdobione sercami wyrazy sympatii. W tym samym dniu pani bibliotekarka zorganizowała losowanie serduszek z cytatami o miłości z różnych książek. Każdy chętny mógł je sobie zabrać do przemyślenia. We wszystkich klasach i na korytarzu pojawiły się piękne walentynkowe gazetki. Dominował na nich kolor czerwony. Uczniowie zajadali też pyszne cukierki od Rady Rodziców.

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

W związku z nadchodzącymi świętami na przewiązce pojawiła się choinka. Każda klasa została pięknie przystrojona bożonarodzeniowymi dekoracjami. Dnia 22 grudnia odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie zasiedli do stołu wraz ze swoimi nauczycielami. Było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i spożywanie smakołyków. Potem wszyscy udali się na świąteczną akademię.

święta6

Teatrzyk „Precedens” zaprezntował różne współczesne scenki, które miały pokazać istotę świąt. Tkwi ona nie w przygotowaniach, zakupach i prezentach, ale w tym, by być razem z bliskimi i stawać się dobrym dla wszystkich. Chór pięknie zaśpiewał tradycyjne kolędy, a klasa trzecia piosenkę o reniferach. Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie pani sprzątaczki – Wandy Migdał, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

pożegnanie pani Wandy 1

Kulturalna podróż klas młodszych

Kulturalna podróż klas młodszych

Miała ona miejsce podczas przedstawienia pt. „Duch skrzyni i róznorodność kultur Europy” przygotowanego przez aktorów Polskiego Teatru Muzycznego.

Nasz dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni, żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami. Chłopak został zmuszony do poszukiwania najważniejszych i symbolicznych wartości w różnych krajach Europy. Dzięki niezwykłej mapie dzieci mogły się przenieść do Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Widowisko wywołało wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W trakcie interaktywnego spektaklu widzowie stawali się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Poszukiwane słowa zostały odnalezione. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor, a także oni sami – dzieci.

Mikołajki

Mikołajki

Dnia 6 grudnia z okazji św. Mikołaja wszystkie klasy otrzymały w prezencie wyjazd do kina. Klasy młodsze pojechały na film pt. „Pierwsza gwiazdka”, w którym historia narodzin Chrystusa została opowiedziana z perspektywy zwierząt.

Uczniowie gimnazjum i klasy 7 wybrali sie na polską komedię romantyczną w świątecznym klimacie, czyli „Listy do M 3”. Natomiast klasy 4-6 miały maraton filmowy. Najpierw film pt. „Coco”, o dwunastoletnim meksykańskim chłopcu imieniem Miguel, który pragnie zgłębić tajemnice rodzinnej legendy. Potem udały się na ucztę w McDonaldzie i na kolejny film pt. „Mikołaj jest w każdym z nas”. Wszyscy byli zadowoleni z tego wyjazdu. Niestety klasa trzecia tego dnia pisała egzamin próbny i do kina wybrała się dopiero w piątek. Bardzo dziękujemy św. Mikołajowi i rodzicom za taką wspaniałą niespodziankę.

IMG_0669b

Apel o Józefie Piłsudskim

Apel o Józefie Piłsudskim

Dnia 5 grudnia odbył się apel poświęcony pamięci Józefa Piłsudskiego. Data nie była przypadkowa, ponieważ własnie wtedy przypadła 150 rocznica urodzin tego wielkiego Polaka. Była to kolejna okazja do bliższego poznania człowieka, który odegrał wielką rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Może warto zapamiętać jego słowa: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”

Screen Shot 02-05-18 at 04.57 PM 001

Dzień robotyki

Dzień robotyki

W sobotę dnia 2 grudnia uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach robotyki, podczas których pracowali na zestawach Lego Ò WeDo  1.0. W trakcie zajęć najpierw zbudowali i zaprogramowali sfinksa według instrukcji w programie.

Dzień robotyki z rodzicami

Następnie na podstawie krótkiego filmu próbowali zbudować pokazany w nim wiatrak. To zadanie było trudniejsze, bo film nie pokazywał dokładnie wiatraka. Trzeba było się nieźle nakombinować, aby stworzyć podobną konstrukcję, a następnie ją uruchomić. Było dużo pracy, ale też zabawy i satysfakcji.

Screen Shot 02-05-18 at 04.57 PM

Wieczór kodowania

Wieczór kodowania

Także dnia 1 grudnia w godzinach od 18:00 do 20:00 odbyły się zajęcia dla wielbicieli kodowania. Uczniowie mieli możliwość poznać i zaprogramować dwa roboty edukacyjne mBoty. Roboty te można programować w środowisku graficznym mBlock, opartym na Scratch oraz w środowisku tekstowym (Arduino IDE). Taki robot posiada czujnik światła, odległości i linii. Można go też rozbudowywać  dodatkowymi elementami. Podczas zajęć dzieci stworzyły program, dzięki któremu sterowały robotem za pomocą klawiatury. Następnie rozbudowały go w taki sposób, aby przy odpowiednich czynnościach na robocie zapalały się diody w wybranym kolorze. To był bardzo twórczy czas.

IMAG4201

Otwarty pokaz filmu

Otwarty pokaz filmu

Również w piątek o 17.00 miał miejsce otwarty pokaz filmu. Spotkanie przygotował i prowadził Dominik Nikiel, który pod opieką pani Sabiny Janicy-Wojaczek wyreżyserował film pt. „Operacja Aurora borealis”. Twórcy i grający w filmie nauczyciele opowiadali ciekawostki o pracy nad jego powstaniem. Następnie zainteresowani mogli obejrzeć pierwszy lub kolejny raz ten niecodzienny i zabawny owoc nuczycielsko-uczniowskiej współpracy.

Screen Shot 02-08-18 at 05.30 PM