Dzień: 8 kwietnia 2018

Konkursy

Dnia 9 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Od 1 do ∞… czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań.” Zwyciężczynią w kategorii klas I-III okazała się uczennica naszej szkoły – Julia Wojciuch z klasy 3a. Laureatka wraz z p. Moniką Jakubiec oraz p. Aleksandrą Wieczorek odebrała nagrodę książkową w Bielskim Oddziale Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

DSC_0510

Miło nam również poinformować, że na liście  laureatów XIX Gminnego Przeglądu Artystycznej Twórczości Szkolnej Buczkowice 2018 pojawili się uczniowie naszej szkoły: Maria Wandzel z piosenką „Powiedz”- wyróżnienie, Sara Stec z piosenką „Moje jedyne marzenie” – 3 miejsce, Paulina Czubińska z piosenką „Idealnie”- 3 miejsce, „Chórek z Godziszki” z piosenką „Biegnij przed siebie”- wyróżnienie, Zespół Taneczny „Balerinki” – 3 miejsce, Wojciech Konieczny za grę na instrumencie – 2 miejsce.

DSC_0299

DSC_0293-1

DSC_0297

DSC_0284

DSC_0161

DSC_0066

Eco Fashion, czyli pokaz mody recyklingowej na zajęciach języka angielskiego

Nauka często kojarzy się uczniom z nudą i koniecznością spędzania czasu nad książkami. Mamy dowód na to, że może być inaczej. W klasach piątych w ramach zajęć koła języka angielskiego, prowadzonych przez p. Beatę Bury, uczniowie zorganizowali pokaz mody recyklingowej. Modelami byli piątoklasiści, którzy prezentowali swoje stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Był to: papier, folia, gazety, nakrętki i butelki. Uczniowie zaskoczyli swoją kreatywnością i pomysłowością. Udowodnili, że można zrobić coś z niczego. Była to doskonała okazja do połączenia świata mody z ekologią, dużą dawką humoru oraz możliwością doskonalenia umiejętności językowych.