Dzień: 9 kwietnia 2018

Święto Liczby Pi

Święto Pi
W dniu 14 marca 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. W zwiazku z tym odbył się Multimedialny Konkurs Matematyczny dla wszystkich klas. Wybrani uczniowie odpowiadali na pytania klikając w wybraną odpowiedź. W ten sposób od razu wszyscy dowiadywali, czy jest ona poprawna i kto prowadzi. Potrzebna była nie tylko wiedza, ale też refleks i szybkie myślenie. Publiczność złożona z uczniów i nauczycieli również starała się rozwiązywać zadania i dopingowała  przedstawicieli swoich klas. Całość prowadził p. Andrzej Kowalczyk, który urozmaicał czas historycznymi ciekawostkami.Wśród najmłodszych I miejsce zajął Patryk Czech z klasy II. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Mateusz Wandzel z Va. Z najstarszych uczniów najlepszy okazał się Szymon Wisła z klasy II gimnazjum. Wszystkim bardzo podobał się sposób zorganizowania tego matematycznego święta przez p. Monikę Jakubiec.

Święto Pi 2

Akademia wielkanocna

Tematyka akademii nawiązywała do Wielkanocy, czyli najważniejszego chrześcijańskiego święta. Pojawiły się biblijne postacie, modlitwa, Droga Krzyżowa. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ukazujące słabość człowieka i jego przywiązanie do grzechu. W sposób symboliczny ukazywały to sceny, w których jedna z bohaterek nie mogła uwolnić się od krzesła. Mimo pomocy ludzi z różnych grup społecznych i różnorodnych technik to się nie udało. Dopiero miłość Boga, który potrafi kochać bezwarunkowo mogła tego dokonać. Barwnym elementem całości były przepiękne kolorowe palmy wykonane przez uczniów klasy 3 pod opieką pani z biblioteki.

IMAG0309

IMAG0308