Dzień: 2 czerwca 2018

Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. W związku z tym w naszej szkole odbyły sie dwa konkursy. Jeden z nich polegał na wykonaniu przez każdą klasę plakatu związanego z ochroną ziemi. W pracach pojawiły sie różne tematy, na przykład: ochrona zwierząt i roślin, segregacja śmieci, dbanie o czystość środowiska. Technika wykonania była różnorodna, nie tylko malowanie kredkami, ale też wydzieranki z gazet oraz kompozycje z zakrętek, kartonów po napojach i różnych opakowań. Uczniowie najmłodszych klas wykazali się największą kreatywnością. Wszystkie prace można było podziwiać na specjalnej wystawie. Wśród najmłodszych wygrała klasa 1b, a pośród starszych – klasa 4 b. Przeprowadzono też wśród wszystkich uczniów indywidualny quiz, na dopasowanym do ich wieku poziomie, który wyłonił w każdej klasie najlepszego znawcę świata przyrody. Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci roślinek, które zabrali do domu, by się nimi opiekować.

IMG_1093

IMG_1094

IMG_1095

IMG_1096

IMG_1097

Egzamin gimnazjalny

Trzy kwietniowe dni upłynęły klasie trzeciej gimnazjum bardzo pracowicie. W dniach 18, 19 i 20 kwietnia pisali oni egzamin gimnazjalny. Musieli sobie poradzić z testami zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i matematyczno-przyrodniczych. Ostaniego dnia udowadniali, że sprawnie posługują się językiem obcym, angielskim  lub niemieckim. Wyniki poznają dopiero w czerwcu.

Konkursowe sukcesy

Na koniec informacje o sukcesach naszych uczniów. Zakończyła się XXXV edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. Ma on charakter interdyscyplinarny, a jego celem jest pokazanie piękna naszej małej ojczyzny. W konkursie objętym patronatem Śląskiego i Małopolskiego Kuratora Oświaty biorą udział dzieci z: Polski, Słowacji, Ukrainy i Czech. Wśród nagrodzonych prac plastycznych znalazło się aż kilkanaście wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsca zajęli: Alicja Ratajska, Konrad Juraszek, Anna Łętek i Julia Wojciuch.

IMG_1018

Natomiast Dawid Jakubiec z klasy 7 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Akademia z okazji 3 Maja

Przed bardzo długim majowym weekendem odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyście został odśpiewany nasz hymn narodowy oraz hymn Unii Europejskiej. Starsi uczniowie próbowali wyjaśniać wyjątkowość i znaczenie Konstytucji 3 Maja, regulującej ustrój Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Natomiast młodsi odegrali scenkę przedstawiającą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który składał przysięgę pozwalającą uchwalić konstytucję. Chór szkolny śpiewał związane z tym wydarzeniem patriotyczne pieśni. Radośnie i dumnie brzmiały słowa: „Zgoda sejmu to sprawiła, że nam wolność przywróciła. Wiwat krzyczcie wszystkie stany, niechaj żyje król kochany!”. Nastrój uroczystości podkreślały biało-czerwone dekoracje.

IMG_1080

IMG_1083