Wyprawa do planetarium i do zoo

Wyprawa do planetarium i do zoo

Dnia 26 pażdziernika klasy 4-6 szkoły podstawowej pojechały na wycieczkę do Planetarium i Zoo w Chorzowie. Spod szkoły w Godziszce wyjechały dwa autobusy wypełnione uczniami oczekującymi wielu wrażeń po tej wyprawie. I słusznie, bo w Chorzowie znajduje się największe i najstarsze polskie planetarium. Powstało ono w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Widownia mieści jednocześnie prawie 400 osób. Uczniowie z Godziszki zasiedli więc wygodnie w fotelach i wyruszyli na wędrówkę wraz ze Słońcem przemieszczającym się po niebie w różnych porach roku. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się gwiazdom i gwiazdozbiorom, które pomagała im dostrzec na niebie pani prowadząca wykład. Potem cała grupa ruszyła do zoo. Tam nastąpiła prawdziwa eksplozja radości podczas oglądania różnorodnych zwierząt. Zainteresowaniem cieszyły się: orły, sowy, pandy, lemury, krokodyle, żyrafy, nosorożce, lwy i przysypiające niedźwiedzie. A zwłaszcza spacerujący po chodniku piękny paw. Okazja do zabawy nadarzyła się na placu wypełnionym dinozaurami, oczywiście tylko ich rzeźbami. To była wspaniała wycieczka.

_DSC0037

_DSC0080

_DSC0083

_DSC0089