Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W naszej szkole bardzo dbamy o wychowanie patriotyczne. Dlatego dnia 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo odśpiewali hymn Polski. Potem klasa 6b opowiadała o drodze naszego narodu do niepodległości. Uczniowie recytowali piękne, patriotyczne wiersze, na przykład Seweryna Goszczyńskiego pt. „Przy sadzeniu róż”. Według poety powstańcza walka o wolność, choć przegrana, była sadzeniem wolności, która w sprzyjających okolicznościach wyrośnie jak piękny kwiat. Po wielu latach tak się rzeczywiście stało. Z kolei delegacja uczniów zapaliła znicze w znajdującym się przy szkole miejscu upamiętniającym bohaterów narodowych. W drugiej części odbył się konkurs „Jaka to melodia”. Wybrani uczniowie odgadywali pieśni patriotyczne po jednej lub kilku nutach. Zwyciężył Sebastian Kaczmarczyk. Następnie uczniowie startowali w konkursie o Józefie Piłsudskim. Wygrał Marcin Marekwica. Zwycięzcom gratulujemy.

11 listopada