Kulturalna podróż klas młodszych

Kulturalna podróż klas młodszych

Miała ona miejsce podczas przedstawienia pt. „Duch skrzyni i róznorodność kultur Europy” przygotowanego przez aktorów Polskiego Teatru Muzycznego.

Nasz dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni, żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami. Chłopak został zmuszony do poszukiwania najważniejszych i symbolicznych wartości w różnych krajach Europy. Dzięki niezwykłej mapie dzieci mogły się przenieść do Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Widowisko wywołało wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W trakcie interaktywnego spektaklu widzowie stawali się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Poszukiwane słowa zostały odnalezione. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor, a także oni sami – dzieci.