Magia Teatru

Magia Teatru

magia-teatru-teatr-artenes

W styczniowy poranek klasy 5 i 6 udały się na wyprawę do Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Tam Teatr Artens z Wrocławia zaprosił je na fantastyczną podróż z ekranu na scenę i z powrotem, a wszystko to w trakcie przedstawienia pt. „Magia teatru”. Widzowie z uwagą śledzili przygody głównego bohatera, Neyo, który w trakcie ucieczki przed agentkami (cyborgami) wypadł z Matrixa i trafił na scenę realnego świata. To właśnie tutaj, dzięki pomocy greckiego boga marzeń sennych – Morfeusza – mógł poznać historię teatru, słownictwo i ciekawostki związane z tą dziedziną sztuki oraz obejrzeć fragmenty najsłynniejszych dramatów. Spektakl posiadał ciekawą oprawę muzyczną i przesycony był efektami multimedialnymi, które wpłynęły na atrakcyjność całego widowiska. Widzowie ulegli magii teatru… A potem podczas spotkania z aktorką mogli zadawać pytania dotyczące pracy nad spektaklem i radzenia sobie z tremą. Udzielone rady z pewnością przydadzą się podczas szkolnych przedstawień.

magia-teatru-teatr-artenes-3-555x370

magia-teatru-teatr-artenes-1-1-555x370 (1)

 

Redaktorzy Szkolnych Wiadomości

pod opieką Sabiny Janicy-Wojaczek