Święto Liczby Pi

Święto Pi
W dniu 14 marca 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. W zwiazku z tym odbył się Multimedialny Konkurs Matematyczny dla wszystkich klas. Wybrani uczniowie odpowiadali na pytania klikając w wybraną odpowiedź. W ten sposób od razu wszyscy dowiadywali, czy jest ona poprawna i kto prowadzi. Potrzebna była nie tylko wiedza, ale też refleks i szybkie myślenie. Publiczność złożona z uczniów i nauczycieli również starała się rozwiązywać zadania i dopingowała  przedstawicieli swoich klas. Całość prowadził p. Andrzej Kowalczyk, który urozmaicał czas historycznymi ciekawostkami.Wśród najmłodszych I miejsce zajął Patryk Czech z klasy II. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Mateusz Wandzel z Va. Z najstarszych uczniów najlepszy okazał się Szymon Wisła z klasy II gimnazjum. Wszystkim bardzo podobał się sposób zorganizowania tego matematycznego święta przez p. Monikę Jakubiec.

Święto Pi 2