Mali bohaterowie

Życie przynosi rózne niespodzianki, a od nas zależy jak się zachowamy w nieprzewidzianych okolicznościach. Taka niezwykła historia przydarzyła się dwóm uczniom klasy 6b. Dawid Krupa i Stanisław Gasidło planowali sobie małą wycieczkę, ale nagle zauważyli leżącego nieprzytomnego mężczyznę. Poprosili o pomoc kierowcę przejeżdżającego samochodu, ale ten bardzo się spieszył i odjechał. Wtedy postanowili, że sami muszą sobie jakoś poradzić. Sprawdzili czy leżący oddycha i ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Potem pojawiła się zaciekawiona zamieszaniem pani z pobliskiego domu. Razem postanowili zadzwonić na telefon alarmowy 112. Gdy pani wzywała pomoc, chłopcy pobiegli po koc termiczny do domu Dawida. Szybko wrócili i okryli mężczyznę, by nie marzł. Kiedy przybyło pogotowie, ratownicy podziękowali chłopcom i pochwalili ich. O całym wydarzeniu dowiedział się Zarząd oraz członkowie OSP w Godziszce, którzy podjeli decyzję o nagrodzeniu druha Dawida oraz druha Stanisława. Chłopcy otrzymali odznaki i dyplomy. Napis na nich brzmi następująco: „Podziękowanie za przejaw wspaniałej postawy polegającej na udzieleniu pierwszej pomocy osobie, która znalazła się w sytuacji zagrożenia zdrowia.” Chłopcom gratulujemy, to wspaniały przykład dla wszystkich.

20180313_121119

20180313_121101