Teatr lubi dzieci

Dnia 12 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II i IIIb szkoły podstawowej udali się do  Teatru Miejskiego  w Gliwicach na spektakl teatralny, nominowany do Złotej Maski, pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Został on wyreżyserowany na podstawie książki Astrid Lindgren o tym samym tytule. Przedstawienie odbyło się na Małej Scenie, co stworzyło niepowtarzalny, kameralny klimat i sprzyjało ciepłemu odbiorowi sztuki. Bogaty świat zabaw, radości, smutki, pierwsze obowiązki i rodzinne rytuały przedstawione przez aktorów wywołały emocje i poruszyły wyobraźnię dzieci. Dla klasy II spektakl był zachętą do przeczytania książki, a dla uczniów z IIIb cudownym dopełnieniem przeczytanej lektury. Warto dodać, że przedstawienie było niespodzianką ufundowaną przez jednego z rodziców. Dziękujemy!