Wielka Liga Czytelnicza

W naszej szkole jest wielu zapalonych czytelników. Niektórzy uczniowie nie tylko czytają, ale też doskonale znają treść poznanych lektur. Prawdziwi miłośnicy książek wzięli udział w zmaganiach konkurowych Wielkiej Ligi Czytelniczej. W dniu 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły, wyłonieni w dwustopniowych eliminacjach do Wielkiej Ligi Czytelniczej, stawili się do półfinałowych rozgrywek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku – Białej. Klasy I-III reprezentowali: Marta Jakubiec z III b, Olga Jóźwik i Antoni Jakubiec z IIIa. Przedstawicielami klas starszych byli: Krystian Tomaszek z IV b, Agata Ziajka z Vb, Amelia Wedman z Va. Podczas konkursu ocenie podlegała znajomość wybranych lektur, sprawdzano ją poprzez szczegółowy test pisemny.  Można było w nim uzyskać maksymalnie 100 punktów. Drużyna starszych uczniów zdobyła ich 88, a młodsi aż 92.  W ten sposób uczniowie klas I-III zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej, stając się reprezentantami powiatu bielskiego w finale Wielkiej Ligi Czytelniczej w Katowicach. Dla nich wielkie brawa. Do Katowic na konkurs finałowy Wielkiej Ligi Czytelniczej Olga, Antek i Marta pojadą 24 maja 2018 r.

wlc mlodsze