Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. W związku z tym w naszej szkole odbyły sie dwa konkursy. Jeden z nich polegał na wykonaniu przez każdą klasę plakatu związanego z ochroną ziemi. W pracach pojawiły sie różne tematy, na przykład: ochrona zwierząt i roślin, segregacja śmieci, dbanie o czystość środowiska. Technika wykonania była różnorodna, nie tylko malowanie kredkami, ale też wydzieranki z gazet oraz kompozycje z zakrętek, kartonów po napojach i różnych opakowań. Uczniowie najmłodszych klas wykazali się największą kreatywnością. Wszystkie prace można było podziwiać na specjalnej wystawie. Wśród najmłodszych wygrała klasa 1b, a pośród starszych – klasa 4 b. Przeprowadzono też wśród wszystkich uczniów indywidualny quiz, na dopasowanym do ich wieku poziomie, który wyłonił w każdej klasie najlepszego znawcę świata przyrody. Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci roślinek, które zabrali do domu, by się nimi opiekować.

IMG_1093

IMG_1094

IMG_1095

IMG_1096

IMG_1097