Akademia z okazji 3 Maja

Akademia z okazji 3 Maja

Przed bardzo długim majowym weekendem odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyście został odśpiewany nasz hymn narodowy oraz hymn Unii Europejskiej. Starsi uczniowie próbowali wyjaśniać wyjątkowość i znaczenie Konstytucji 3 Maja, regulującej ustrój Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Natomiast młodsi odegrali scenkę przedstawiającą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który składał przysięgę pozwalającą uchwalić konstytucję. Chór szkolny śpiewał związane z tym wydarzeniem patriotyczne pieśni. Radośnie i dumnie brzmiały słowa: „Zgoda sejmu to sprawiła, że nam wolność przywróciła. Wiwat krzyczcie wszystkie stany, niechaj żyje król kochany!”. Nastrój uroczystości podkreślały biało-czerwone dekoracje.

IMG_1080

IMG_1083

IMG_1085

IMG_1086

IMG_1087