Nowi czytelnicy

Nowi czytelnicy

W bibliotece szkolnej miała miejsce ważna dla pierwszaków uroczystość. Zostali pasowani na czytelników. Najpierw powitały ich bajkowe postacie: Jednorożec i Książka, w których role wcieliły się Joanna Janik i Adrianna Jakubiec z klasy II gimnazjum. Potem klasa 2 szkoły podstawowej zaprezentowała przedstawienie pt. „Legenda o Szewczyku Dratewce i Smoku Wawelskim”. Następnie pierwszaki musiały przejść serię zagadek dotyczących poznanych bajek. Z kolei w zabawny wierszowany sposób zostali wprowadzeni w arkana czytelnictwa, a Książka poprosiła o przestrzeganie zasad jej użytkowania. Pierwszaki złożyły uroczystą obietnicę szacunku dla każdej książki, a bibliotekarka szkolna uroczyście i przy pomocy pokaźnego Słownika Języka Polskiego każdego ucznia pasowała na czytelnika. Teraz pierwszaki mogą do woli czytać wybrane przez siebie książki.

IMAG2758 IMAG2835 IMAG2837