Super Koderzy

#SuperKoderzy to Ogólnopolski Program Edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowy element to nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na innych lekcjach. Aby mieć szansę na wzięcie w nim udziału, trzeba było nakręcić film konkursowy. Przygotowała go pani Monika Jakubiec wraz z Dominikiem Niklem z klasy III gimnazjum i klasami piątymi. Szkoła została zaklasyfikowana do projektu i od września nasi uczniowie będą się uczyć programowania w praktyce i pogłębiać wiedzę z matematyki w ramach wybranej ścieżki Robo-matematycy.