Nie taki robot straszny!

Nie taki robot straszny!

Wybrani uczniowie klas: piątej, szóstej i siódmej uczestniczyli w zajęciach programowania w ramach projektu „Nie taki robot straszny!” Zajęcia miały miejsce w RODN „WOM” w Bielsku-Białej. Były prowadzone przez naszych nauczycieli pana Tomasza Pyjura i panią Monikę Jakubiec przy współpracy z panem Wojciechem Zuziakiem – koordynatorem projektu. W ramach zajęć uczniowie pracowali na zestawach LEGO Education EV3. Najpierw mieli za zadanie zbudować robota od podstaw. Następnie dokładali do niego czujnik odległości i programowali go tak, aby zatrzymywał się w wyznaczonej odległości od przeszkody. Później bawili się z czujnikiem kolorów. Robot miał startować na kolor niebieskim i zatrzymywać się na czerwony. Z kolei uczniowie programowali robota tak, aby podążał po czarnej linii. Kolejnym zadaniem było zbudowanie do niego chwytaka i takie zaprogramowanie, aby podjeżdżał do kubeczka, zabierał go i z nim odjeżdżał. To zadanie uczniowie wykonywali przy użyciu tabletów. Podczas warsztatów wszyscy mieli dużo zabawy i satysfakcji.