Szkolny Dzień Profilaktyki

Szkolny Dzień Profilaktyki

Profilaktyka to działanie mające na celu zapobieganie czemuś. Dlatego taki dzień w szkole to dobra okazja, by zastanowić się nad poważnymi sprawami. Zwłaszcza nad różnymi uzależnieniami, które czyhają na młodych ludzi. Tę trudną tematykę przybliżyło uczniom przedstawienie pt. „Internet to nie wszystko” w wykonaniu Szkolnego Teatrzyku „Precedens” prowadzonego przez panią Katarzynę Jagosz. Pokazało ono jak często młodzi ludzie bezmyślnie i wręcz nałogowo używają Internetu. Tymczasem może on także być wykorzystany w służbie człowiekowi i pomóc w zdobywaniu ciekawych informacji. Przedstawienie zwracało też uwagę, że najważniejsze jest to, by mieć wrażliwe serce i umieć dostrzegać innych, a nie tylko koncentrować się na sobie. Podobną tematykę poruszały piękne plakaty przygotowane przez każdą klasę na odbywający się przy okazji konkurs plastyczny.

Na zakończenie dnia odbyło się podsumowanie przeprowadzonych w ostatnim czasie w szkole różnorodnych konkursów i zawodów. Uczniowie otrzymali książki, dyplomy, słodycze, piłki, artykuły papiernicze, akcesoria sportowe i różne drobne upominki. W ten sposób sala gimnastyczna zapełniła się uśmiechniętymi dziećmi, ponieważ każdy został obdarowany jakąś nagrodą, indywidualną lub klasową. Przy okazji serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup wszystkich nagród.