Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

We czwartek 21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy 3 gimnazjum – absolwentów naszej szkoły. Był czas zarówno na zabawne występy jak i wzruszające podziękowania. Gimnazjaliści z przyjemnością i wdziękiem wcielili się w role nauczycieli. Pokazali też zabawny autorski film pt. „Zeszyt”, w którym przyznali się do swojego słomianego zapału w nauce. Zostali również pięknie pożegnani przez uczniów klasy drugiej. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Zakończenie nauki dla wszystkich uczniów miało miejsce w piątek 22 czerwca. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli zabawne scenki przygotowane przez klasę 6b. Pokazywały one jak przemęczonym uczniom wszystkie wiadomości się mieszają. Na przykład Śpiąca Królewna opowiada o znaczeniu jabłek w swoim życiu, a wilk zjada kuriera zamiast Czerwonego Kapturka. Tymczasem nauczyciele pakują się w sposób uzależniony od nauczanego przedmiotu, by wyjechać na wakacje first minute. Na przykład matematyk dokładnie liczy sztuki ubrań, plastyk dopasowuje je kolorystycznie, a wuefista dorzuca pięć kilo ciężarków. Na koniec uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz świadectwa i szczęśliwi wyruszyli na wakacje. Bo przecież „czerwiec otwiera lata bramy…”