KONKURS DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ – ZADANIE 1

fb_940x788

Tematy Pierwszego Zadania Konkursowego – Rywalizacja na słowa.

Jak wziąć udział w konkursie? Informacja dla uczniów.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie:

• bajki, opowiadania lub wierszyka – w przypadku tematów numer 1 i 2,
  • oraz wierszyka lub treści regulaminu – w przypadku tematu numer 3.

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź́ sobie, że ̇ przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie… wpadłeś/́-łaś́ do Internetu. Spróbuj się̨ z niego wydostać.

Napisz bajkę̨, krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię̨ tam spotkały, jak udało Ci się̨ bezpiecznie wrócić́ do prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

1. Zły czarnoksiężnik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie.

Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś/́-łaś́ do jego drzwi i wymieniając wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś/́-łaś́ przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisać́ czy Ci się̨ udało 🙂

1. Wyobraź́ sobie, że założyłeś/́-łaś́ z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się̨ jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie.

Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.

Termin oddania prac: 31.10.2016 r.