KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

fb_940x788

ZADANIE KONKURSOWE: RYWALIZACJA NA OBRAZY

Jak wziąć udział w konkursie? Informacja dla uczniów.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną. Pamiętaj, że praca powinna być wykonana bez użycia nowych technologii.

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, że napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę – w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.
  2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole.
    Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać– możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

• Chronię swoje dane w sieci.
    • Nie ufam osobom poznanym w internecie.
    • Dbam o wizerunek w online.
    • Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
    • Kontroluję czas spędzony w internecie.
    • Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
    • Nie odbieram wiadomość i z nieznanego źródła.
    • Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.
  3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę̨ w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Termin oddania prac: 30.11.2016  r.